Oyunlar

Acer, Yeni AMD Ryzen 5000 Serisi Taşınabilir İşlemcilerle Çalışan Nitro ve Aspire Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı. Nitro Dizü

 

Acer Nitro 5 dizüstü oyun bilgisayarları oyuncular için gelişmiş performans sunuyor;

Aspire 5 ve Aspire 7 fiyat performans cihazlarıysa yüksek süreç gücünü kullanışlı özellikler ve şık dizaynla buluşturuyor

 

Acer bugün AMD Ryzen™ 5000 Serisi taşınabilir işlemcilerle1 çalışan yeni Nitro 5 oyun dizüstü bilgisayarlarını ve Aspire 5 ile 7 modellerini duyurdu. Güçlü yeni AMD Ryzen Taşınabilir İşlemciler, dizüstü bilgisayarların süratli ve verimli performans göstermesini sağlıyor. Sekiz çekirdeğe kadar süreç gücü sunan işlemcilerin yeni Nitro ve Aspire dizüstü bilgisayar için ülkü kılan özelliği ise, düşük güç tüketimli geniş bant bellekleri güç tasarrufu özelliğiyle bir ortaya getirerek evvelki kuşak belleklerden iki kat daha süratli data işleyebilmeleri.

NVIDIA Ampere mimarisi taşıyan NVIDIA® GeForce RTX™ 30 Serisi Dizüstü GPU’lar, güç verimliliğini 2 kata kadar artırırken, performansı kıymetli ölçüde artırıyor ve ince, hafif dizaynlar için üçüncü kuşak Max-Q teknolojilerini kullanıyor. GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü GPU’lar, Cyberpunk 2077 ve oyuncuların en çok beğendiği oyunlar da dahil en uygun üretimlerde çarpıcı ışın izlemeli grafikleri mümkün kılıyor. Öte yandan GPU hızlandırmalı yüzlerce uygulama sayesinde içerik üreticilerin de kusursuz içerikler üretebilmesini sağlıyor.

Acer Nitro 5, eğlenme ve hobi emelli oyun oynayan ve daha âlâ bir performansa hazır olan kullanıcılar için geliştirilmiş, istikrarlı özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayar serisi. Bu aygıtlar, PC tutkunlarının en yeni oyunları keşfederken ve oynanış görüntülerini montajlarken duyacakları muhtaçlıklar doğrultusunda, titizlikle tasarlandı.

Acer Aspire 5 ve Aspire 7 serisi, performans, ekran kalitesi, hafiflik ve pil ömrüne itina gösteren klasik kullanıcılar için ülkü, güçlü ve çok istikametli dizüstü bilgisayarlar içeriyor. Aspire serisinin odağı, kullanıcılara kendilerini ve tutkularını tabir ederken gereksinim duyacakları her şeyi sağlayabilmek.

Acer Nitro 5 – Oyunu Yaşayın

Acer’ın tanınan Nitro 5 oyun dizüstü bilgisayarları, AMD Ryzen™ 9 5900 HX Taşınabilir İşlemciye kadar ve NVIDIA GeForce RTX™ 3080 Dizüstü GPU seçeneğine kadar dayanak veren güçlü kombinasyon seçenekleri sunarak, oyun tutkunları için son derece kıymetli bir güncellemeye kavuştu. Güçlü CPU/GPU kombinasyonu, M.2 PCIe ve/veya SATA SSD (2TB NVMe SSD / 2 TB HDD’ye kadar destekli)1, 32 GB’a kadar DDR4 3200 RAM1, Killer E2600 takviyesiyle güçlü ağ performansı ve Wi-Fi 61 ile tamamlanıyor. Nitro 5, verdiği paranın karşılığını ziyadesiyle almak isteyen oyuncular için performanstan ödün vermeyen güçlü bir oyun tecrübesi sunuyor.

Yeni Nitro 5 dizüstü bilgisayarlar 15,6 inç yahut 17,3 inç ekran boyutu, QHD çözünürlükte 165 Hz yenileme suratı yahut FHD çözünürlükte 360 Hz’e kadar yenileme suratı seçenekleriyle tercih edilebiliyor. 3 ms reaksiyon süresi2, imajların en az gölgelenmeyle tertemiz akmasını sağlıyor. Acer ayrıyeten, sRGB renklerinin yüzde 100’ünü kapsayan ve 300 nit parlaklık sunan panelle renkleri capcanlı tutuyor. Yeni Nitro 5, sırf 7,02 mm inceliğinde çerçeveleri1 sayesinde yüzde 80 ekran-gövde oranına sahip.

Nitro 5, sahip olduğu çift fan sistemi, Acer CoolBoost™ teknolojisi ve stratejik yerleştirilen dört hava çıkışı sayesinde çok ısınmıyor. Fan suratını gözlemleyen CoolBoost™ teknolojisi daha fazla gücün gerektiği durumlarda oyunculara performans sağlamak için fan suratını otomatik ayarlıyor. Isı idaresini gerçek vakitli olarak şahsen gözlemlemek ve yönetmek isteyen kullanıcılar ise NitroSense™ ile fan suratını ayarlayabiliyor.

Acer Aspire 7 – Taşınabilir Kullanıcılar İçin Güçlü Performans ve İnce Tasarım

Yeni AMD Ryzen 5000 Serisi taşınabilir işlemciler ve NVIDIA GeForce GTX 1650 GPU1 ile çalışan yeni Aspire 7 modelleri hem profesyonellerin hem de PC tutkunlarının muhtaçlıklarını karşılıyor. Şık ve ölçülü tasarımı ince bir kasada sunan bilgisayarlar, hareket halindeyken yahut müşterisinin ofisinde çalışması gereken kullanıcılar için ülkü özellikleri taşıyor.

Tüm bu güç, 2,15 kg kadar hafif bir kasaya sığıyor ve kullanıcıların hareket halindeyken de performanstan ödün vermeden çalışabilmesini sağlıyor. 32 GB’a kadar DDR4 bellek1 ve 1 TB’a kadar PCIe SSD1 ile donatılan yeni Aspire 7 dizüstü bilgisayarlar, en şiddetli vazifelere hazır üretkenlik makineleri olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni dizüstü bilgisayarlar, 5 Gbps harika süratli bilgi transferi sağlayan USB-C™ ile de en yeni ilişki kabiliyetlerine sahip. Çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax), ortalama ağ randımanını üç kat artırıyor3 ve Wi-Fi 5 ile (802.11ac) kıyaslandığında gecikmeyi yüzde 754 oranına kadar azaltıyor.

Aspire 7’nin FHD çözünürlüklü 15,6 inç ince çerçeveli ekranı, yüzde 81,61’lik gövde ekran oranına sahip. Acer Color Intelligence™ ve Acer ExaColor™ teknolojileri ise birlikte çalışarak, manzaraları yüksek doğrulukla sunuyor. Acer Color Intelligence, daha az CPU yüklemesiyle daha canlı ve parlak imajlar elde edilmesini sağlıyor. Bu özellik, gama ve renk doygunluğunu gerçek vakitli olarak faal bir halde ayarlayabiliyor; ekran rengini ve parlaklığını kırpma yahut çok zıtlık olmaksızın en uygun hale getiriyor.

Son olarak, termal tasarımı dizüstü bilgisayarın ısınmadan ve sessiz bir biçimde çalışması için birçok farklı soğutma modu sunuyor. Kullanıcılar basitçe “Fn+F” kısayolunu kullanarak fanların sessiz5, olağan ve performans seçeneklerinde çalışmasını sağlayabiliyor.

Acer Aspire 5 – Çoklu Misyonlar İçin Uygun Fiyatlı Performans

En yeni Aspire 5 dizüstü bilgisayarın özellikleri ortasında yeni ve güçlü AMD Ryzen 5000 Serisi Taşınabilir İşlemciler, AMD Radeon™ RX 640 Grafikler1, 24 GB bellek ve 1 TB’a kadar M.2 PCIe SSD NVMe1 ve/veya 2 TB’a kadar HDD1 yer alıyor. Uygun fiyatlı lakin tıpkı vakitte güçlü bir aygıt arayan amatör blog muharrirleri, fotoğrafçılar ve öğrenciler üzere kullanıcılar; çoklu misyonları için kullandıkları uygulamalardan süratli ve tesirli performans alabilmeleri için gerekli olan gücü, Aspire 5’te bulabilecekler.

17,95 milimetrelik ince tasarımı ve kumlanmış alüminyum kapağı, dizüstü bilgisayara şık bir görünüm katıyor. İnce çerçeveli 15,6 inç büyüklüğündeki IPS ekranı FHD6 çözünürlük sunuyor. Acer BlueLightShield™ teknolojileriyse göze ziyanlı mavi ışık salınımını azaltıyor.

Aspire 5, Aspire 7’de olduğu üzere USB-C™ ile harika süratli data transferi gerçekleştiriyor, çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax)3 dayanaklı ve birden fazla soğutma modu sunan termal bir dizayna sahip.

 

Fiyat ve Bulunabilirlik

 

15 inçlik Nitro 5 (AN515-45), AMD Ryzen 7 Taşınabilir işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3060 grafik ve 512 GB SSD’den başlayan konfigürasyonla şubat ayından itibaren 1.299 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

17 inçlik Nitro 5 (AN517-41), AMD Ryzen 7 Taşınabilir işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3060 grafik ve 512 GB SSD’den başlayan konfigürasyonla şubat ayından itibaren 1.299 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Acer Aspire 7 (A715-42G) şubat ayından itibaren 899 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Acer Aspire 5 (A515-45) şubat ayından itibaren 699 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye nazaran değişiklik gösterebilir. Makul pazarlardaki bulunabilirlik, eser özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.acer.com.tr adresi üzerinden en yakın Acer ofisiyle irtibata geçin.

  

[1] Özellikler modele ve/veya bölgeye nazaran değişiklik gösterebilir.

2 Mahallî olmayan en düşük reaksiyon mühleti. LCD overdrive süreciyle ulaşılmıştır.

3 IEEE 802.11 kablosuz standardı evraklarına nazaran, 802.11ax 2×2 160MHz 2.402Mbps azamî teorik data süratiyle, 802.11ac 2×2 80MHz’den (867Mbps) üç kat ve 1x1ac (433Mbps) WiFi’dan altı kat daha süratlidir.

4 “Yüzde 75 daha az gecikme” Intel tarafından OFDMA özelliği 9 istemci kullanırken ve OFDMA olmaksızın gerçekleştirilen 802.11ax simülasyon verisine dayanır. Gecikme iyileştirmeleri için erişim noktası ve tüm istemciler OFDMA desteklemelidir.

5 Sessiz mod, A715-42CG ve A715-42G modellerinde kullanılabilir. A715-75G ve A715-41G sırf olağan ve performans modlarını takviyeler.
6 Burada bahsedilen tüm markalar ve eser isimleri ilgili şirketlerin ticari markalarıdır ve sırf eserleri anlatmak yahut tanımlamak için kullanılmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı