Oyunlar

Call Of Duty: Black Ops Cold War Yeni Bir Satış Rekoru Kırdı

Activision’ın tanınan serisi Call of Duty’nin son oyunu olan Black Ops Cold War 13 Kasım Cumu günü resmen yayınlandı. Activision Blizzard Pazar günü, oyunun lansman gününde satılan birçok dijital ünite için yeni bir global satış rekoru kırıldığını duyurdu.

Blizzard yöneticisi Anna Malmhake yaptığı açıklamada, “Black Ops Cold War’un Cuma günkü sürümü, dünya çapında seri tarihindeki en yüksek birinci dün dijital satışı olarak yeni bir rekor kırdı. Dünyanın her yerinden bizlere dayanak olan Call of Duty oyuncularına teşekkür ederiz.” tabirlerini kullandı.

“Lansman yalnızca bir başlangıç. Bu yeni oyun, şimdiye kadarki en büyük ve en bağlı Call of Duty topluluğuna sunuluyor. Black Ops Cold War geliştikçe, tüm topluluk için inanılmaz ölçüde fiyatsız lansman sonrası içerik, aktiflik ve takviye sunmayı dört gözle bekliyoruz. Tıpkı geçen yıl Çağdaş Warfare’in yayınlanmasının akabinde yaptığımız üzere.” açıklamasını da ekledi.

Activision, Black Ops Cold War’ın kırdığı bu rekorlar için rastgele bir sayısal data açıkalmadı. Başka birçok yayıncı üzere, Activision da bir oyunun performansıyla ilgili daha genel sözler kullanıyor ve dataları açıklamaktan kaçınıyor.

Oyunun ABD’de 2020’nin en çok satan oyunu olacağı iddia edildiği için Black Ops Cold War için böylesine savlı bir başlangıç bekleniyordu. 

Black Ops Cold War, Call of Duty serisi için yeni bir otam oluşturdu, zira Çağdaş Warfare ve battle royale oyunu Warzone, kendi özel oyuncu tabanları ile son derece tanınan olmaya devam ediyor. Bu nedenle, sanayi gözlemcileri, şu anda rekorlara imza atan Black Ops Cold War satış sonuçlarını yakından takip ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı