Oyunlar

Microsoft Oyun Stüdyosu Almaya Devam Edecek

Microsoft bir müddettir çeşitli oyun stüdyoları satın alırken, Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax’ın rekor kıran 7.5 milyar dolarlık satın alma süreci, Microsoft’un birinci taraf oyun geliştirme gayelerinin ne kadar önemli olduğu gözler önüne serdi. Son olarak Twitch tarafından düzenlenen Glitchcon etkinliğide Xbox lideri Phil Spencer, yakın vakitte bünyelerine daha fazla oyun stüdyosu katabileceklerini söyledi.

Spencer, Bethesda şirketinin satın alma sürecinin devam ettiğini, şimdi tamamlanmadığını ve büyük olasılıkla yasal süreçlerden ötürü 2021’in başlarına kadar tamamlanmayacağını belirtti. Spencer, “Bir ortaya gelmek ve onları Xbox’ın bir kesimi haline getirmek, geliştirmeye devam edecekleri kusursuz oyunlarla hoş bir fırsat olacağını düşünüyorum,” dedi. “Harika olan şey şu ki, bu oyunlar piyasaya sürüldükleri gün Game Pass’in bir kesimi olacak.”

Spencer, “Yeni stüdyolara, yeni oyunlara ve yeni içeriğe yatırım yapmaya devam etmek açısından mutlaka bunu yapmalıyız.” diye ekledi. “Xbox’ta bulunan oyun kitaplığını oluşturmaya devam etmemiz değerli. Bethesda’yı eklediğimizde stüdyo organizasyonumuzun boyutunu ikiye katlayacağız ve insanların yapabilmesi için şahane oyunlara yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Spencer’ın yorumları, Microsoft’un oyun tutkusunun sadece bir donanım kesimi olarak Xbox’ın çok ötesine geçtiğini ve şirketin tıpkı vakitte bel kemiği olarak Xbox Game Pass ile bir yazılım imparatorluğu oluşturmaya çalıştığı anlaşılıyor. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı