Genel

Sağanak ve kar uyarısı

Antalya’nın doğu ilçeleri, Mersin kıyıları ve Adana etraflarında bugün kuvvetli yağmur ve sağanak, İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Düzce etrafları ile Kahramanmaraş’ın yükseklerinde kuvvetli ve yer yer ağır kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan ikaza nazaran, bugün Konya, Amasya, Hakkari, Van ve Iğdır haricinde yurt genelinde yağış kestirim ediliyor.

Yağışların Güney Ege kıyıları, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Sinop etraflarında yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan başka yerlerde karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması öngörülüyor.

Yağışların Antalya’nın doğu ilçeleri, Mersin kıyıları ve Adana etraflarında kuvvetli yağmur ve sağanak, İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Düzce etrafları ile Kahramanmaraş’ın yükseklerinde kuvvetli ve yer yer ağır kar biçiminde olması bekleniyor. İç ve doğu kesitlerde buzlanma ve don olayı varsayım ediliyor.

Meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar ve su baskını üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekiyor.

Rüzgarın çoklukla güney ve güneydoğu, yurdun kuzeybatı bölümlerinde kuzey ve kuzeydoğu taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzey ve batısı ile akşam saatlerinden sonra Güney Ege kıyıları, Doğu Karadeniz’in iç kısımları, Doğu Akdeniz kıyıları ve Sinop etraflarında yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı